Як отримати максимальний прибуток від продажу свинини за ринковою вартістю? Ви намагаєтеся виростити свиню з якомога більшою вагою? Або намагаєтеся скоротити час відгодівлі до виходу на ринок? Немає правильної чи неправильної відповіді. Але одна стратегія може допомогти вам незалежно від плану – годувати свиней правильним кормом в потрібний час, починаючи з відбивання від матки і до забою.
Оптимальний набір ваги починається з забезпечення правильними поживними речовинами, які сприяють розвитку хорошого апетиту. При зміні раціону свиней відбуваються метаболічні зміни та інші чинники стресу, які можуть викликати зниження споживання корму. Правильне харчування в поєднанні з належним доглядом на кожному етапі переходу може допомогти свиням долати бар’єри зростання.
1. Забезпечте гарне споживання корму для поросят, тільки відлучених від матки.
Перша перешкода – це перехід від свинячого молока до сухого корму. До цих пір порося знав тільки свиноматку як джерело їжі і знав тільки смак і запах загону для опоросу. Інгредієнти для годування таких поросят повинні мати правильний смак і запах, щоб викликати хімічні реакції і спонукати поросят почати їсти сухий корм.
Середнє споживання корму в перші 3-4 дні після відлучення від матки занадто мале для задоволення енергетичних потреб поросят для підтримки зростання. Ви можете скоротити енергетичний розрив за допомогою складних, добре засвоюваних кормових інгредієнтів або спеціального престартера для поросят. Ці інгредієнти активують рецептори в травному тракті свині, які керують метаболічною функцією. Цей процес допомагає свиням максимально використовувати корм, який вони їдять, і забезпечує постійне споживання корму.
2. Слідкуйте за споживанням корму при переході поросят на наступний раціон для зростання
Будь-яка зміна раціону може порушити споживання корму зростаючими свинями. Перехід від складних раціонів для розплідників до менш складних раціонів, заснованих на подрібненому і змішаному кормі, не є винятком і створює унікальні проблеми. Менш складні дієти для свиней забезпечують лише помірну підтримку кишечника. Це важливо, тому що кишечник відповідає за 70% імунної системи свині. У міру зниження функції кишечника зростає потенційний ризик захворювань і втрати зростання.
Щоб допомогти свиням перейти з раціонів для поросят, використовуйте технології годівлі, що підтримують здоров’я кишечника. Наприклад, жирні кислоти з середньою довжиною ланцюга допомагають підтримувати цілісність слизової оболонки кишечника, яка діє як бар’єр для патогенів. Здоровий, добре розвинений кишечник також має оптимальну площу поверхні для всмоктування поживних речовин, тому свині можуть використовувати більше поживних речовин.
3. Підтримка стабільного приросту на відгодівлі свиней
Свині на пізній відгодівлі менш ефективні. При такій відгодівлі свині переходять від відкладення пісної мускулатури до фази відкладення змішаного пісного м’яса і жиру, що є менш ефективним метаболічним процесом. Відгодівля свиней – відмінна можливість скористатися рішеннями по харчуванню, які підтримують ефективність раціону свиней. Крім того, екологічні або управлінські аспекти, такі як конкуренція між годівницями, нестача площ і перебої з годуванням, можуть знизити ефективне зростання поголів’я.
Правильне управління площею свинячої ферми може допомогти максимізувати набір ваги на етапах вирощування / відгодівлі. Зміни щільності посадки корелюють з продуктивністю свиней. Середньодобовий приріст 115-кілограмової свині може знизитися на 5%, якщо доступна площа впаде з 0,8 квадратних метрів на свиню до 0,65 квадратних метрів на свиню. Плануйте свій простір відповідно.
Управління годівницями для свиней також стає більш складним завданням, коли свині на відгодівлі досягають ринкової ваги. Свині вагою понад 130 кілограм можуть з’їдати додаткові півкілограма корма в день в порівнянні з більш легкими свинями. На фермі в 2400 голів це може заощадити понад тонну корму в день.
На будь-якому етапі вирощування рекомендується перевіряти годівниці не рідше одного разу в день, щоб уникнути перебоїв в подачі корму. Під час пізнього фінішу пильне спостереження за запасом кормів може впливати на триваючий приріст або втрату продуктивності.
Висновок
На споживання корму впливають багато факторів, включаючи стрес, проблеми зі здоров’ям і сам корм. Але одна стратегія може допомогти вам підтримувати зростання продуктивності свиней до виходу на ринок.
Ви з більшою ймовірністю досягнете бажаної ваги, якщо будете постійно стежити за тим, що ваші свині їдять від початку до кінця. Заохочення раннього прийому корму, підтримання здоров’я кишечника за рахунок зміни раціону і запобігання перебоїв в годуванні будуть тримати ваших свиней в ритмі на весь період відгодівлі.