Вирощування і утримання бройлерів в клітках в домашніх умовах має свої переваги і недоліки, і це пов’язано з виконанням ряду вимог щодо збереження поголів’я та забезпечення його зростання і розвитку.
Особливості розведення бройлерів
Вирощування бройлерів в клітках в домашніх умовах пов’язано з певними особливостями, тому що, на відміну від нормальних темпів вирощування курчат, головне питання при вирощуванні бройлерного поголів’я – якомога швидше отримати приріст.
Важливо пам’ятати при прийнятті рішення про вирощування бройлерів в обмеженому просторі, що ці гібридні племінні лінії здатні інтенсивно набирати живу масу, тому що вони були виведені для отримання більшої кількості курячого м’яса за короткий період часу.
Крім того, що бройлери є джерелом м’ясних продуктів, багато порід бройлерів зарекомендували себе як хороші виробники молодняка, демонструючи високі показники несучості.
Серед відмінних рис курей-бройлерів, які потребують особливого підходу до змісту:
- великий розмір і велика вагу птиці (до 5 кг), що обмежує кількість особин в одній клітці;
- інтенсивний набір ваги;
- зростання тулуба в горизонтальному напрямку.
Вибір курчат-бройлерів
При виборі молодняку з метою утримання в клітках рішення приймається в залежності від мети розведення: на м’ясо або на яйця. Особливу увагу слід приділяти не тільки якістю породи, а й поведінці обраних курей, їх активності, реакції на шум, стану очей і оперення.
Придбати здорових бройлерів, які в подальшому давали б хороший економічно вигідний результат, можна лише на птахофабриці або в професійних пташниках, які несуть відповідальність за дотримання всіх стандартів при розведенні і вирощуванні курчат.
Через високу смертність новонароджених курчат в пташниках рекомендують купувати молодняк, який досяг віку не менше 10 днів і має стандартний розмір.
Щоб вирощувати і утримувати бройлерів в клітках в домашніх умовах, використовуйте один з 2 доступних методів:
екстенсивний, коли курчата купуються навесні і ростуть до середини літа, після чого йдуть на забій і продаж, повторний набір молодняку не проводиться до наступного сезону,
інтенсивний, при якому щокварталу купується нове покоління, а на забій йдуть особини, які досягли 2-місячного віку.
Переваги та недоліки вирощування бройлерів в клітках
Вирощування і утримання бройлерів в клітках вважається більш економічним способом в порівнянні з вирощуванням на відкритому просторі. Такий метод став популярним з появою сучасних технологій, що дозволяють організувати клітинні батареї своїми руками. Серед переваг вирощування бройлерів в клітках пташники відзначають:
- економія місця в приміщенні і зниження пов’язаних з цим витрат на електроенергію, опалення та вентиляцію;
- зменшення кількості споживаного корму через знаходження в обмеженому просторі;
- збільшення темпів зростання за рахунок зниження активності птахів;
- обмеження контактів і, як наслідок, запобігання поширенню різних інфекційних та інших захворювань;
- відсутність контакту птахів з підстилкою і неможливість поїдання птахами екскрементів;
- оптимізовані можливості для годівлі й поїння птахів, догляду за ними і ветеринарного огляду.
Крім того, відгуки пташників, що вважають за краще вирощування і утримання бройлерів в клітках, відзначають скорочення періоду годування курчат в середньому на 3-5 днів у порівнянні з відкритим утриманням.
Деякі із мінусів утримання бройлерів в клітках:
- досить великі початкові фінансові та трудові витрати на облаштування осередків або придбання готових комплексів обладнання;
- обов’язкова щоденна очистка клітки, а також дезінфекція після звільнення клітки від птиці.
Крім того, утримання бройлерів в клітках в домашніх умовах також впливає на їхнє здоров’я. Птахи, які ростуть в клітці, починають страждати від проблем з суглобами через обмеження активності і різкого набору ваги.
Оптимальний вік для вирощування бройлерів на забій в домашніх умовах – 60-70 днів. Після закінчення цього терміну птиці припиняють своє зростання і нарощування маси, а кількість споживаного корму збільшується. Таке утримання бройлерів стає економічно недоцільним.
Створіть умови для вирощування бройлерів в клітках
Перш ніж визначитися з клітками і вирощуванням бройлерів в домашніх умовах, необхідно визначитися з основними моментами щодо умов утримання птиці в обмеженому просторі.
Приміщення та обладнання
Для самостійної збірки конструкцій або установки готових комплектів обладнання для посадки курей в якості брудера можна вибрати звичайний дерев’яний варіант. Влітку клітки для курей можна розташовувати прямо на вулиці.
У перелік необхідного для купівлі обладнання входять:
- лампи для освітлення;
- нагрівальні елементи для створення тепла;
- системи вентиляції;
- годівниці і поїлки.
Мікроклімат
Для вирощування молодняка бройлерів необхідно створити і підтримувати необхідні умови: температура для добових курчат близько 32 ° С з поступовим щоденним зниженням до 16-18 ° С до тижневого віку, вологість від 50 до 70%, світловий день – не менше 23 годин для курчат, знижується з тижневого віку до 16-20 годин.
Харчування
При вирощуванні курчат в клітках рекомендується забезпечити постійну наявність корму в годівницях. Наша компанія виробляє повну лінійку корму для бройлерів, який ви можете використовувати в будь-якому віці вашої птиці.
Вимоги до кліток для бройлерів
Сьогодні для вирощування м’ясних бройлерів в промислових масштабах і в домашніх умовах створені клітинні батареї для бройлерів, що забезпечують дотримання щільності посадки курчат, які монтуються у вигляді ярусів з 4-6 осередків і дозволяють утримувати до 150 000 особин. У них є можливість при необхідності монтувати додаткові джерела світла. Пол в таких клітинах подовжується, що дозволяє вам легко ловити птаха. Під підлогу кладуть спеціальний скотч для видалення посліду. Можна також використовувати вбудовані системи опалення та вентиляції, керовані як вручну, так і автоматично.
Можливі полегшені різновиди таких батарей для утримання курей в невеликому домашньому господарстві, 2-3 яруси, не більше, за умови щільної посадки. Такі клітки ви можете зробити своїми руками, якщо слідувати відеоінструкції в інтернеті.
Серед основних вимог до обслуговування змонтованих осередків своїми руками можна виділити:
- норми максимальної щільності посадки – до 25 голів на 1 кв. м, але не більше 40 кг ваги на завершальній стадії вирощування;
- матеріал для виготовлення секцій – сітка оцинкована (дерев’яні каркаси менш зносостійкі);
- наявність пазів зовні секцій для ручної подачі і годівниць всередині для механізованої подачі корму;
- наявність системи поїння;
- наявність оцинкованих піддонів для посліду.
Наявність коліщаток в клітинних батареях для бройлерів створює переваги, тому що такі батареї можна пересувати, якщо на вулиці, наприклад, дуже жарко.